РЕЦИТАТОРСКА СЕКЦИЈА

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ РЕЦИТАТОРСКЕ СЕКЦИЈЕ
ЗА ШКОЛСКУ 2012 / 2013. ГОДИНУ

Рецитаторска секција је и ове школске године узимала учешће у бројним манифестацијама у школи и ван ње. У оквиру обележавања 4. децембра, Дана Пријепољске битке, њени чланови су показали своје рецитаторске и говорничке способности казујући пригодне текстове. Поводом Савиндана, школске славе, чланови секције су нас пригодним текстовима подсетили на живот и рад Светог Саве. Традиционална општинска смотра рецитатора окупила је најбоље рецитаторе из свих школа наше општине, па и ученике Пријепољске гимназије. Ове школске године наша школа је узела учешће и на Општинској и Окружној смотри рецитатора у Косјерићу. На Општинској смотри нашу школу су представљали Камала Мујезиновић, Кристина Петровић, Ајша Мостарац и Михаило Радуловић, док су наш град на Окружној смотри рецитатора у Косјерићу у категорији средњих школа представљали Камала Мујезиновић и Михаило Радуловић.
Заједно са члановима литерарне секције, рецитатори су присуствовали и традиционалној песничкој манифестацији Песници на пола пута. У оквиру Свечане поделе диплома матурантима Пријепољске гимназије, чланови рецитаторске секције су узели учешће у програму.
Секција је бројала 10 чланова, а састанци су одржавани по потреби.

Руководилац: Џенита РОНДИЋ, проф