ГЕОГРАФСКА СЕКЦИЈА

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ ГЕОГРАФСКЕ СЕКЦИЈЕ
у школској 2009/2010. години

Географска секција броји 12 чланова (ученика). Укључени су ученици од првог до трећег разреда и то: два ученика првог разреда, два ученика другог разреда и осам ученика трећег разреда. Чланови Географске секције су у току школске 2009/2010.године одржали укупно 25 састанака којима ус редовно присуствовали сви чалнови секције узимајући учешће у раду, међусобно се договарајући о свим текућим питањима. Рад се заснивао на реализацији планираног плана и програма географске секције.
У току првог полугодишта аквенат је стављен на изради приручних паноа, карти, шема, дијаграма и уопште уређење кабинета географије. Обављен је и једнодневни излет до Сопотнице уз проучавање природних, демогарфских и социо-економских одлика овог дела наше општине. У овом периоду обављен и обилазак пријепољских депонија, као и израда карте Пријепоља на којој су означена сва већа места депонија у нашем граду.
У току другог полугодишта рад смо почели са припремама и извођењу предавања о угрожености животне средине нашег града. Касније се наш рад заснивао на припремама ученика Ђорђија Лазаревића и Иване Петровић за квиз „Здраво Европо“. Тестирање је извршено 21.03.2010.године у Београду. На жалост, ученици нису имали већег успеха јер је тест био више везан за питања из опште културе, књижевности и уметности него знања из географије. Након тога нам је следила ужурбана припрема ученика за Регионално такмичење које је обављено крајем маја у Ужицу. Одлазак у Београд обављен је 6.6.2010. где ученици нису остварили ни једно од прва три места, али су истраживачки радови похваљени од стране стручне комисије и били су изложени у Војном музеју у Београду.
Сарадња свих чланова секције је била коректна и све радне обавезе су на време завршене.