ИНФОРМАТИЧКА СЕКЦИЈА

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ ИНФОРМАТИЧКЕ СЕКЦИЈЕ
у школској 2013/2014. години

Секција за рачунарство и информатику формирана је крајем месеца септембра. Чланови секције у овој школској години билe су ученицe другог разреда (њих укупно три). Секција се састала укупно 10 пута.
Током првог полугодишта реализоване су активности усмерене на обраду слика на рачунару и израду паноа. Ученице су се упознале са различитим софтверима који нису саставни део школског плана и програма. Панои који се односе на градиво и занимљивости из живота личности значајних за развој рачунара налазе се у учионици. Поред ових паноа ученице су учествовале у изради паноа поводом обележавања стогодишњице постојања Школе.
Током другог полугодишта реализоване су активности усмерене на рад са текстом (напредно коришћење програма за обраду текстуалних докумената), израду мултимедијалних презентација и Web презентација. Ученице су креирале презентације, користећи различите софтвере, на теме из домена школског градива као и из домена својих интересовања. Поред Front Page-a ученице су се упознале са језиком за израду Web презентација HTML-ом.
У јуну месецу извршена је анализа рада и сачињен Извештај о раду секције.

ПРЕТХОДНЕ ГОДИНЕ

Током месеца септембра, како је и планирано у оквиру програма рада Информатичке секције, иста је формирана. Чланови секције у овој школској години били су: Мезилџић Кенан, Лојаница Владимир, Цаковић Лазар, Глушчевић Михаило и Меловић Алекса. Сви чланови секције су ученици другог разреда.
У септембру и октобру активности секције су биле усмерене на обраду слика на рачунару. Затим су ученици узели активно учешће у прикупљању материјала за потребе израде школског сајта и електронског издања школских новина.
У месецу фебруару и марту радило се на изради Power Point презентација. Ученици су се пријавили на такмичење Create the Future које се одржава сваке године у организацији Siemens компаније. Ове године тема за израду мултимедијалне презентације била је „Ветар, вода и сунце - у служби енергије“.
У априлу и мају активности секције су биле усмерене на радне табеле, рад у Excel-у. У месецу мају ученици су креирали мултимедијалну презентацију школе коју су приказали на Сајму образовања. Такође, израдили су флајере са информцијама за будуће средњошколце као рекламни материјал на штанду наше школе на напред поменутом сајму, где су се нашли у улози промотера школе.
Секција се састала укупно 24 пута или по месецима 2,3,3,3,1,3,3,2,3,1 респективно. Што се односа планираног и оствареног тиче може се рећи да једино закашњење у реализацији активности предвиђених програмом рада Информатичке секције се односи на термин објављивања школског сајта. Закашњење је последица тешкоћа које су се јавиле у прикупљању материјала из објективних разлога на које као тим нисмо могли да утичемо, што смо и констатовали на задњем виђењу у месецу јуну кроз анализу рада секције.