ИСТОРИЈСКА СЕКЦИЈА

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ ИСТОРИЈСКЕ СЕКЦИЈЕ
у школској 2009/2010. години

• Рад историјске секције у школској 2009/2010. заснивао се на припремама за школско, општинско, окружно и републичко такмичење.
  • Историјска секција бројала је 24 ученика (од првог до трећег разреда).
  • Часови историјске секције одржавани су сваке недеље по утврђеном распореду.
  • Теме су биле целокупно градиво из историје које је било исто за ученике свих разреда.
  • Општинско такмичење је одржано марта 2010. године у Техничкој школи а из Пријепољске гимназије на окружно такмичење пласирало се 8 ученика.
  • Окружно такмичење одржано је априла 2010. године у Ужицу. Ученици су били врло успешни, Малешић Саво ученик другог разреда освојио је прво место, Пјановић Тамара и Фазлић Муамер ученици другог разреда освојили су треће место, док је Пјановић Предраг ученик трећег разреда освојио друго место и стекли су право да учествују на републичком такмичењу у Лозници.
  • На републичком такмичењу одржаном у Лозници 8.маја 2010. Пјановић Предраг освојио је треће место.
  • На основу аналие резултата историјске секције и резултата ученика на такмичењима у школској 2009/2010.години, Актив наставника историје донео је закључак да у школској 2010/2011.години рад треба усмерити на побољшање резултата на свим нивоима такмичења.