ЂАЧКА КОМПАНИЈА "РИО"

У децембру 2007. Гордана Чпајак, проф. одржала је презентацију овог програма у Свечаној сали школе. Презентацији је присуствовало 30 ученика и педагог-психолог школе.

После зимског распуста уследио је низ састанак под руководством два ментора (Г.Чпајак и А. Ровчанин), после чега је потписан Уговор о сарадњи ученичких компанија и локалне заједнице. Ђачка компанија се регистровала, и чланство распоредила на на радна места у компанији. МЕСЕ симулацији компаније присуствовао је гост Предраг Томашевић из Нове Вароши као супервизор.

Следеће активности усмерене су на израду презентације за неку фирму у граду (апотека "Нана"). Са урађеном презентацијом Ђачка компанија је први пут наступила на Међународном сајму текстила који је одржан од 28. до 30. марта у Новом Пазару. Компанију су на сајму представљали 14 ученика и два ментора, а сама компанија је проглашена као једна од најуспешнијих ђачких компанија у земљи, што је забележила и државна телевизија.

Нови задаци за Компанију подразумевали су организовање и реализацију неке од културних активности која би компанији обезбедила материјална средства. Организоване су караоке вечери и учешће у акцији чишћења обала Лима, те прикупљање сировина за рециклажу.

Деветог маја, Ђачка компанија Пријепољске гимназије "Рио", учествовала је на општинском такмичењу, (ђачких компанија средњих школа), у МЕСЕ симулацијама. Ученици, подељени у две екипе, освојили су прво и треће место.