ШАХОВСКА СЕКЦИЈА

29. новеммбар  2015.

У просторијама ШК "Прико" Пријепоље одржано је Првенство Пријепољске гимназије у шаху. На турниру на ком је учествовало 12 играча (ученика Пријепољске гимназије) најбољи су били Мирсад Чаушевић, Југослав Вујашевић, Марко Томашевић, Алекса Дивац и Петар Бандука. Они су осим пехаром и медаљама награђени и књигама које им је уручио директор Војислав Чабаркапа. Турнир је организовао и судио професор Марко Думић, руководилац шаховске секције

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ ШАХОВСКЕ СЕКЦИЈЕ
 У ШКОЛСКОЈ 2014/20
15 ГОДИНИ

Шаховска секција постоји шест година .
Сада се шаховска секција заснива углавном на ученицима других разреда тако да ће изванредни резултати који су претходних година постигнути тешко бити достижни.
Шаховска секција ће се убудуће заснивати на следећим ученицима: Мирсад Чаушевић, Никола и Ненад Голубовић, Петар Бандука, Предраг Лововић, Лука Јањушевић, Данило Чакаревић, Ирфан Гојак, Ирфан Јусуфагић.
Осим сталних састанака секције,  остале значајне активности Шаховске секције у овој школској години су биле:

1. Учешће на МОСИ играма у Новом Пазару.
  2. Одржано је првенство Пријепољске гимназије у шаху. Учешће је узело 10 играча а Прво место са 9 поена из девет партија је освојио Мирсад Чаушевић. Пласман: Мирсад Чаушевић (9/9), Голубовић Ненад (6/9), Бандука Петар (6/9), Гојак Ирфан (5/9), Голубовић Никола (5/9), Чакаревић Данило (4/9), Јањушевић Лука (3,5/9), Лововић Предраг (3/9), Кајевић Амер (2,5/9) и Јусуфагић Ирфан (1/9). Сви учесници су награђени књигама које им је уручио директор Љубомир Шуљагић, најбоља тројица медаљама а првопласирани је добио и пехар..
  3. Челници Спортског савеза Србије посетили су општину Пријепоље. Након разговора у градској кући челници савеза преселили су се у халу Пријепољске гимназије где је одржана још једна у низу акција „Шта тренираш“. На овој Манифестацији се окупио велики број деце, представника локалног спортског савеза а пре свега љубитеља спорта. Испред Спортског савеза Србије акцији су присуствовали председник Александар Шоштар и генерални секретар Владимир Батез. Чланови шаховске секције су имали свој штанд где су представљали Шаховски клуб „Прико“.
  4. Поводом обележавања Дана полиције чланови шаховске секције су узели учешће у прослави организованој тим поводом испред Дома културе.
  5. Симултанка руководиоца секције професора Марка Думића (МК, рејтинг 2255) са најбољим ученицима.
  6. Чланови секције су учествовали и на разним другим турнирима и шаховским манифестацијама.

ДУМИЋ МАРКО
Руководилац шаховске секције

У ШКОЛСКОЈ 2013/20
14. ГОДИНИ

Претходне школске године гимназију су завршили носиоци активности шаховске секције: Игор Кијановић, Игор Пурић, Филип Вукојевић, Александар Пејатовић и још неколико ученика из те генерације.
Сада се шаховска секција заснива углавном на ученицима првих разреда тако да ће изванредни резултати који су претходно постигнути тешко бити достижни.

1. Учешће на МОСИ играма у Пријепољу. Поред професора Марка Думића за најбољу екипу Пријепоља играли су Игор Кијановић и Игор Пурић . Екипа Пријепоља је освојила треће место.
  2. На Омладинском првенству Пријепоља у шаху од укупно 15 учесника, 10 их је било из гимназије. Од наших ученика најбољи резултат је остварио Мирсад Чаушевић, ученик првог разреда, освојивши треће место и бронзану медаљу.

ДУМИЋ МАРКО

У ШКОЛСКОЈ 2012/20
13. ГОДИНИ

• Учешће на МОСИ играма у Беранама. Поред професора Марка Думића за најбољу екипу Пријепоља играли су Игор Кијановић и Игор Пурић . Екипа Пријепоља је освојила прво место
  • Учешће у Другој лиги Централне Србије (октобар, новембар 2012 на Дибчибарама). За прву екипу ШК Прико из Пријепоља наступили су професор Марко Думић и ученици Игор Кијановић и Игор Пурић и дали велики допринос историјском успеху клуба и пласману у Прву лигу
  • На Омладинском екипном првенству Централне Србије у шаху одржаном у Врњачкој Бањи ШК Прико из Пријепоља је освојио пето место, а заслуге за то имају искључиво чланови шаховске секције Пријепољске гимназије. Екипа је наступила у саставу: Игор Кијановић, Филип Вукојевић, Игор Пурић  и Александар Пејатовић
  • На Омладинском појединачном првенству Централне Србије у фебруару 2013. у конкуренцији од 16 до 20 година Игор Кијановић је освојио десето место док је Игор Пурић био петнаести у конкуренцији преко 60 играча
  • На првенству Пријепоља за 2013. годину професор Марко Думић је освојио друго место а Игор Кијановић је био седми
  • Симултанка руководиоца секције професора Марка Думића (МК, рејтинг 2267) са 6 најбољих ученика је одржана на крају школске године
  • Чланови секције су учествовали и на разним другим турнирима и шаховским манифестацијама

ДУМИЋ Марко

Шаховска секција постоји неколико година и већ може да се похвали солидним резултатима.
Осим сталних састанака секције, за шта је гимназија обезбедила одговарајућу шаховску опрему, остале значајне активности Шаховске секције у овој години:
1. Првенство гимназије у шаху поводом Дана гимназије (3.-4. новембар 2010. у просторијама ШК Прико на коме је победио Игор Кијановић, другопласирани био Игор Пурић а трећи Александар Пејатовић.
2. Симултанка руководиоца секције професора Марка Думића (МК, рејтинг 2250) са 11 најбољих ученика, такође поводом дана гимназије.
3. Учешће на Омладинском првенству Пријепоља у шаху (23.-25. априла 2010.) на коме је било највише наших ученика и где су освојили првих 5 места. Најбољи су били Бајрам Хамзић, Игор Кијановић, Филип Вукојевић, Саво Малешић и Милосав Остојић и они су ушли у награђене такмичаре.

4. На Првенству Златиборског округа од 16 до 19 година (фебруар 2010.) убедљиво су тријумфовали и освојили прво место са 6,5 поена из седам партија Филип Вукојевић и Игор Кијановић. Они су се и на Кадетском првенству Централне Србије у Врњачкој Бањи у категорији до 16 година пласирали међу 10 такмичара и изборили пласман на кадетско првенство Србије.

5. На овогодишњим МОСИ играма у Чајетини (Златибор, јул 2010) у шаховској екипи Пријепоља учествовали су ученици Игор Кијановић, Бајрам Хамзић и Филип Вукојевић и професор Марко Думић. У последњем колу екипа Пријепоља се борила за прво место, али је после несрећног пораза против Пљеваља завршила такмичење као петопласирана.

6. На Омладинском екипном првенству Централне Србије (новембар 2010.) ШК Прико из Пријепоља је освојио треће место, а заслуге за то имају искључиво чланови шаховске секције Пријепољске гимназије. Бронзане медаље су освојили Игор Кијановић, Бајрам Хамзић, Филип Вукојевић, Милосав Остојић, Саво Малешић и Игор Пурић.

7. На Омладинском појединачном првенству Златиборског округа (децембар 2010.) у конкуренцији од 15 до 18 година првих 6 места (и наравно све медаље) освојили су чланови шаховске секције! Коначан пласман: 1. Кијановић Игор 2. Вукојевић Филип 3. Малешић Саво 4. Пејатовић Александар 5. Пурић Игор 6. Хамзић Бајрам.

8. Крајем маја је одигран меч између професора и ученика на шест табли. Успешнији су били ученици (резултат 3,5 : 2,5) а надамо се да ће тај сусрет постати традиционалан.