ТИМ ЗА ПРОМОЦИЈУ ШКОЛЕ

ИЗВЕШТАЈ ТИМА ЗА ПРОМОЦИЈУ ШКОЛЕ И САРАДЊУ СА ДРУШТВЕНОМ СРЕДИНОМ У ШКОЛСКОЈ 2012/2013. ГОДИНИ

Тим за промоцију школе и сарадњу са друштвеном средином Пријепољске гимназије је у протеклој школској години ангажован у припреми и реализацији више активности. Оквир за његов рад донет је и усаглашен у месецу септембру 2009. године, а од тада Тим се састајао месечно једном или два пута како би планирао реализацију предстојећих активности, односно анализирао остварено за протекли месец.
У месецу септембру реализовано је учешће ученика Пријепољске гимназије на два литерарна конкурса: Лимске вечери поезије и За зелени Лим и чисто Пријепоље. У овим активностима остварена је сарадња са библиотеком Вук караџић и ТВ Форум. У октобру је организован Јесењи крос ученика, затим је одржан низ састанака у области планирања израде Школског сајта, у оквиру ког ће се наћи и прво издање електронских новина, а које ће ажурно извештавати о свим активностима Школе у подручју њене промоције и сарадње са локалном средином. Остварени су и први контакти са Медицинским центром у Пријепољу у циљу планирања активности које се односе на превенцију и здравствену заштиту ученика, резултат тих контаката биће више предавања и трибина на различите теме из области здравства које су касније одржане у нашој школи.
У месецу новембру све активности овог Тима биле су усмерене на обележавање Дана школе 20.новембра у којем учешће узимају Хор Пријепољске гимназије, талентовани песници, глумци, рецитатори. Реализована је и Акција добровољног давалаштва крви којој су се одазвали ученици четвртог разреда школе, наставници и помоћно особље. С тим у вези интензивирана је сарадња са Црвеним крстом у Пријепољу.
На спомен-обележју 4.децембар, ученици и професори школе су узели учешће у обележавању Дана пријепољске битке реализујући целокупан програм Свечане академије. Успостављена је сарадња са Општинском организацијом СУБНОР-а, чији су представници посетили школу.
У месецу јануару Тим је ангажован у припреми и реализацији програма везаних за обележавање Савиндана. Најпре је организован литерарни и ликовни конкурс на тему Свети Сава, а затим је у холу школе организована пригодна Свечана академија. Остварена је и сарадња са ТВ Форум, која је у више наврата емитовала разговоре са директором школе, ученицима и наставницима, на различите теме.
Уследиле су и посете градском Музеју, са којим школа већ годинама остварује изузетну сарадњу – ученици организовано посећују све програме ове институције, а било је пројеката које смо заједно реализовали. Школа је узела учешће у литерарном и књижевном конкурсу Крв живот значи, затим песничкој манифестацији На пола пута и општинској смотри рецитатора коју организује Матична библиотека Вук Караџић.
Чланови тима узели су учешће у организацији више спортских такмичења, Пролећног кроса, Турнира у малом фудбалу, Међуопштинског такмичења у одбојци, школских међуодељењских такмичења у фудбалу и баскету исл. На крају школске годинеорганизована је Свечана додела диплома матурантима Гиманзије у којој су учешће узели Школски музички бенд, рецитатори, глумци и песници.
Поред ових, активности планираних на почетку школске године, постоје и бројне друге у којима су ученици и наставници узимали учешћа. Велики број ученика активисти су Дечјег центра за младе у чијим су пројектима такође врло активно учествовали. Било је и учесника у Програму обележавања злочина у Штрпцима на спомен-обележју у Шарампову. Ученици наше школе активни су и глумци Аматерског позоришта Дома културе, Позоришног клуба Театар, певачи у више аматерских хорова, активни у музичким групама – певачким и инструменталним. Неколицина је узимала учешће у емисијама Радио Милешевца. Чланови Тима за промоцију школе и сарадњу са друштвеном средином помажу ученицима у свим њиховим јавним ангажманима.
Коначно, у току су завршне активности везане за техничку припрему и штампу прве Монографије о Пријепољској гимназији, која ће на свеобухватан начин информисати о њеном раду и активностима, како у прошлости школе, тако и данас.

Координатор Тима за промоцију школе и сардњу са друштвеном средином
Дамир РОНДИЋ